1 Mayıs 2021

Ukrayna’da mutlaka görmeniz gereken 6 yer,kültür turu

Ukrayna’da görmeniz gereken 6 yer,kültür turu (Rüstem rehber)

Ukrayna rehberi

Merhaba ismim Rüstem bir çoğunuz ismimi duymuş ya da Ukrayna’da misafirim olmuştur.  Ben 8 senedir Ukrayna’da yaşayan bir gezgin rehberim.Nerdeyse tüm şehirleri dolaştım ve bu şehirlerde çektiğim resimleri ve edindiğim bilgileri ukraynayı sizlere sunmak ve tanıtmak istedim.Şimdiki makalemde sizlere Ukrayna’ya gittiğiniz zaman görmeniz gereken,görmeden geri dönmemeniz gereken 6 yeri sunuyorum.

1) Klevan şehri,aşk tüneli… Yıllar öncesinden terk edilmiş bir tren yolu.. Ukrayna tatilinize burayi kesinlikle eklemelisiniz.

2) Kharkiv aşk köprüsü, bu köprünün özelliyi Kharkiv’de yaşayan çiftler evlendikleri ya da aşık oldukları zaman bu köprüye gelirler,köprüye kilit asarlar ve anahtarını nehire atarlar. Ve böylelikle bir ömür boyu bir birine sadıka ve bağlı kalıcaklarına inanirlar..

 not; Ben 7 kere kilit bağladım köprüye  ama ne hikmetse hepsiyle ayrıldım)))

 3) Karpatya’da yerleşen mavi göl,görenleri büyülüyor güzelliyiyle

4)Kamenetz-Podolsk şehrinde yerleşen Kamenetz-Podolsk kalesi 14 yüzyıldan kalma bir yapıdır. Ukrayna gitdiyseniz kesinlikle görmeniz gereken bir kale..

5)Şehir Chernovtsy ,Nedense, bu şehir hakkında internetde pek fazla bilgi yok,hatta bir çok ukraynalı bile bu şehirin varlığından habersiz. Ancak, Chernivtsi ülkede en güzel yerlerden biridir çünkü “Ukrayna Avusturya”sı bu şehire boşuna demiyorlar. Bu arada,ilgimi çeken kentin eski sokaklarında  gül mağazaları ve kitapçılar kafelerden daha fazla )))

6) Uman şehrinde yerleşen Dendrological Park “Sofiyivka” Dünyaca ünlü park – sonsuz sevginin sembolü, “Sofiyivka” daha romantik bir şey olabilir mi? Parkın her köşesinde sevgi ve hassasiyet ile dolu olduğu görünüyor. inanılmaz doğa yakın güzel zarif heykeller ve sessiz mağaralar – Uzun yıllardır bu bütün, Ukraynanın gerçek bir mücevheri . Park ismini güzel Yunan kadın Sofia Kont Potocki cennet sevgi ruhu geçmişinden almıştır.  Ben hayatimda bu kadar buyuk ve guzel bir park gordugumu hatirlamiyorum.

daha fazla bilgi edinmek ve ukraynada rehberlik hizmeti almak istiyorsanız

[email protected]

+380 99 254 90 02 whatsapp/viber