1 Mayıs 2021

Ukrayna Lviv Şatoları ,Lviv şatolar turu – Lviv rehber

Lviv gezilecek yerler ,Lviv şatolara nasıl gidilir?Ukrayna Lviv Şatoları ,Lviv şatolar turu – Lviv rehber

Merhaba ben Ukrayna rehberiniz Rüstem 9 senedir Ukrayna’da yaşıyor ve buraya gelen turistlere rehberlik konaklama ve tercümanlık hizmetleri sunuyorum bu yazımda sizlere Lviv şehri yakınlarında bulunan 3 önemli ve tarihi şatolardan bahs edeceğim. Lviv’e geldiğiniz zaman kesinlikle 1 gününüzü ayırıp Lviv gezilecek yerler listenize bu şatoları eklemelisiniz,

Ukrayna Lviv Şatolar Turu

1 Lviv Olesko Castle – Olesko Şatosu

Ukraynatatilim.com

Olesko Şatosu XVII-XVIII yüzyıllarından kalma Olesko Şatosu Ünlü Mimari bir Anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış Ender görülür güzellikte tarihi bir Kaledir. İlk kuruluş amacı bölge savunması için olsada XV. yüzyılın ikinci yarısından sonar Magnat Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir.
1629 yılında Olesko Şatosunda Polonya ‘nın gelecekteki Kralı III. Sobieski doğmuştur. Tarih Kronolojisine baktığımızda çok görkemli günler gören Şato Bir Çok Kezde Savaşlar Sonucu Yıkılmıştır.
1951 yılında ise Şato Yıldırım Düşmesinden dolayı Çıkan Yangında Enkaza Dönüşmüştür. 1975 yılında tekrar tadilat yapılan şato Lviv Sanat Galerisine ait sergi alanı olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Şato ‘nun Şuan ki görüntüsü XVI-XVIII yüzyılları arasındaki bir dönemi yansıtmaktadır. Birçok Tablo ,Heykel ve Antik Eşya ‘nın biriktiği Şato ‘nun ziyaretçisi gün geçtikçe artmıştır. Heykel koleksiyonu ve Ukrayna ‘nın Değişik Atmosferdeki yapılan Portreleri Çok ilgi çekmektedir.

2 Lviv Pidhirdtsi Castle – Pidhirdtsi Şatosu

Ukraynatatilim.com

Pidhirdtsi Şatosu tam tarihi bilinmesede araştırmalar 1635-1640 yılları arasında bir dönem de inşa edildiği kayıtlara geçmiştir. Orta Çağ Avrupasını yansıtan Rönesans Sarayı ve Savunma Kalesi olarak bilinir. Şatonun inşaatını Stanislav KonetspolskiEmri ile mimar Andrea Del Akva tarafından yapılmıştır.
Şatonun Yapıldığı yerin rakımı 339 Metredir. Dağın Eteğinde Bulunan Şatonun yakınında Stır Nehri Doğar.
Saray Efsanelerinden birini de Bu Şato İçin duyabilirsiniz. 18. Yy sahiplerinden olan Waclac Rezewuski ayni zamanda da bir drama yazariymis.Karisini asiri kiskancliktan dolayi duvara asarak oldurmus sonra cesedini yakmis ve bazi parcalarinida kalenin duvarlarina gommus.Kadinin ruhu hala satonun icinde dolasiyormus.Hatta burasi uzmanlar tarafindan yuksek teknolojili aletlerle arastirilmis ve paranormal aktivitelerin oldugu tespit edilmis.Ayni zamanda da Ghost Hunters International adli dizi burada da cekim yapmis.

3. Lviv Zolochiv Castle – Zoloçiv Şatosu

Ukraynatatilim.com

Lviv Zolochiv Castle, Zoloçiv Şatosu, ХVІІ. yüzyıla ait Jakub Sobieskin Şatosu olarak bilinen İtalyan mimarının izlerini görebileceğiniz Zoloçiv Şatosu 1634yılında inşa edilmiş.
Lviv Zolochiv Castle – Zoloçiv Şatosu
Zoloçiv kenti, Lviv bölgesi (Zamek w Złoczowie, Ternopils’ka Street, Zolochiv, Ukrayna)
Zoloçiv Şatosu (Zamek w Złoczowie) – Orta Çağ Dönemine Ait Şehir Asayiş ve Savunma Kalelerinden biridir.
ХVІІ. yüzyıla ait Jakub Sobieskin Şatosu olarak bilinen İtalyan mimarının izlerini görebileceğiniz Zoloçiv Şatosu 1634 yılında inşa edilmiş.
Yüzyıllar Boyu Şato Bölge Kralının ikametgahı, Şehir Hapishanesi, Şehir Asayiş Merkezi ve Okul olarak kullanılmıştır.

Lviv’de lviv rehberimizde muhteşem bir tatil için whatsap üzerinden iletişime geçe bilirsiniz

Whatsapp +380992549002

[email protected]