1 Mayıs 2021

Ukrayna Kharkiv Cinsel Kültür müzesi, Kharkiv gezilecek yerler – Kharkiv rehber

Merhaba ben Ukrayna rehberiniz Rüstem 2010 senesinden Ukraynayı geziyor, gördüğüm ve edindiğim ilginç bilgileri sizinle paylaşıyorum

Kharkiv’de gezilecek en ilginç yerlerden biri olan Kharkiv seks kültür, Dünya Cinsel Kültürleri Müzesi, dünyada cinsel kültüre dayalı, cinsellik alanındaki eğitim ve öğretim faaliyetlerini sağlayan, Ukrayna topraklarındaki tek müze olma unvanını taşıyor

Dünya Cinsel Kültürleri Bilim ve Eğitim Müzesi, Ukrayna’da cinsel ilişkilerin tarihine adanmış tek müzedir.

Müze, 1999 yılında Kharkov Tıp Mezuniyet Sonrası Eğitim Akademisi Seksoloji Bölümü personelinin çabalarıyla kuruldu. Sergi, Profesör Valentin Valentinovich Krishtal’ın özel koleksiyonuna dayanıyordu.

Kalıcı sergiyi ziyaret ederek, farklı tarihsel dönemlerde ve farklı etnik gruplarda bir erkek ve bir kadın arasındaki ilişki hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Ziyaretçilerin çoğunluğuna göre müze salonlarında bir rehber eşliğinde yürümek çok daha ilginç. Rehber size pek çok bilişsel şey anlatacak: cinsiyetler arasındaki ilişkinin nasıl geliştiği, cinsel yaşamlarını neyin etkilediği vb.

Müzede sadece 10 oda var. Her oda, belirli bir etnik grubun cinsel kültürlerinin sergileriyle döşenmiştir. Yunanistan, Roma, Hindistan, Japonya, Çin, Avrupa ülkeleri, Amerika, Afrika temsil edilmektedir. Müzede, serginin temasını tam olarak ortaya çıkaran birçok keskin heykel ve tablo var. Son odanın doluluğu, zamanımızdaki cinsiyetler arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

Dikkat: Müze 18 yaş ve üstü kişiler tarafından ziyaret edilebilir. Gençler için salona giriş 15 yaşından itibaren.

Çalışma saatleri: Her gün 11: 00-19: 00

Ukrayna da muhteşem bir tatil için bizi arayın , Ukrayna tüm şehirlerinde rehberlik ve tercümanlık hizmeti sunuyoruz

WhatsApp +380992549002 [email protected]