1 Mayıs 2021

Ukrayna Gece Hayatı Nasıldır? Ukraynaya vize gerekiyormu?

 

Ukrayna Gece Hayatı Nasıldır?

 

Ukrayna’nın gece hayatı sadece ülkemizde değil tüm dünyada oldukça meşhur olmuştur. Tüm dünyada Ukrayna’nın gece hayatı hakkında, övgü dolu cümleler duyabilirsiniz. Ukrayna ziyaretlerinin birçoğu gece hayatını yaşamak ve görmek için gidenlerin sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle güzel mekânları ve güzel kızları ile meşhur olan Ukrayna ziyaretleri için en tanınmış mekânlara gidilir. Ukrayna’nın en önemli üç şehri Lviv – Odessa  ve Kiev gece hayatı ile dünya üzerinde tanınmış en önemli şehirler arasındadır. Özellikle gündüzleri, sakin olan Lviv gece oldukça hareketli bir hal alır. Ukrayna’ya gece hayatını görmek için gitmek isteyenler mutlaka Lviv şehrine uğraması gerekiyor.

En Ucuz Ülkelerden Bir Tanesi

Gece hayatı oldukça lüks ve gösterişli olan Ukrayna da fiyatlar oldukça caziptir. Ukrayna da gece eğlenmek isteyen kişiler çok fazla paraları gözden çıkarmaları gerekmez. Dünya üzerinde oldukça nadir görülen bu fiyat uygunluğu hemen herkesi mutlu edecektir.  Ukrayna’nın Odessa şehri ise yaz aylarında oldukça aktiftir. Ukrayna ziyaretine gidecek kişiler Odessa ya yaz aylarında giderlerse daha eğlenceli vakit geçirebilirler. Gece hayatı için gitmek isteyenler ise en doğru seçimi yapmış olurlar. Özellikle ülkemizden giden ziyaretçiler gece hayatı için giderler, Ukrayna’ya gidecek kişiler sadece gece hayatı için değil gündüz güzellikleri görmek içinde mutlaka gitmeleri gerekir. Ukrayna’ya sadece gece hayatı için gitmek bile  harcanan vakte değecektir.

Ukrayna, Doğu Avrupa’da bulunan başkenti Kiev olan 45 milyon nüfuslu bir ülkedir. Görülmeye değer doğal güzelliklere ve tarihi yapılara sahiptir. Ukrayna’ya turistik amaçlı gezip görmek için gitmek istiyorsanız vize almanız gerekmemektedir. İki ülke arasında 2012 yılında yapılan anlaşma gereğince Ukrayna Türkiye’den gezi amaçlı gelecek vatandaşlardan vize talep etmemektedir. TC kimlik numaranız yazılı olan ve fotoğraflı nüfus cüzdanınızla ülkeye 60 gün kalmak şartı ile giriş yapabiliyorsunuz.  Turistik amaçlı Ukrayna’ya geçişlerde gidiş dönüş biletiniz ve kalacağınız yerin bilgileri yanınızda olursa daha kolay ve engelsiz olarak gidebiliyorsunuz.

Ticari Amaçlı Ukrayna’ya Vize Nasıl Alınır

Ukrayna’ya iş için ticari amaçlı gidiyor ve daha uzun süre kalmak istiyorsanız yapacağınız iş ile ilgili istenen belgelerle Ukrayna Konsolosluğu’na gitmek istediğiniz tarihten bir ay önce başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İşlemler 15 gün gibi bir sürede bitebiliyor. Fakat yoğunluğa bağlı olarak uzayabilmektedir. Ticari amaçlı gidişler için 85 dolar da ücret istenmektedir.

Ukrayna’da Çalışma Vizesi

Ukrayna’da çalışmak isteyen kişiler için Ukrayna vizesi alabilmek için; Ukrayna Çalışma Bakanlığı’ndan çalışma izni, vize formu, pasaport, fotoğraf, bir sağlık kuruluşundan onaylı AIDS testi istenmektedir. Bu belgeler ile Ukrayna Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Ukrayna’ya çalışma amaçlı gittiğinizde ülkeye gider gitmez Ukrayna İç İşleri Bakanlığı’na çalışma kadı yaptırmanız gerekmektedir. Kaydı yapılmayan çalışanlar sınır dışı edilmektedir.

ukrayna rehberlik hizmeti icin iletisim

+380992549002 whatsapp