1 Mayıs 2021

Ukrayna hangi aylar’da hangi şehirlere gidilir? (Rüstem rehber farkıyla)  

Ukrayna hangi aylar’da hangi şehirlere gidilir? (Rüstem rehber farkıyla)

ukrayna rehberi

Merhaba ismim Rüstem bir çoğunuz ismimi duymuş ya da ukraynada misafirim olmuştur.  Ben 6 senedir Ukraynada yaşayan bir gezgin rehberim.Nerdeyse tüm şehirleri dolaştım ve bu şehirlerde çektiğim resimlerle edindiğim bilgilerle ukraynayı sizlere sunmak ve tanıtmak istedim. İlk önce kharkiv şehrini paylaştım Bir önceki makalemde.

Şimdi sizlere Ukrayna’nın hangi şehirleri yılın hangi zamanlarında iyidir onu anlatıcam.

 

Ukrayna’nın Odessa şehri – iyi bir tatil için önerdiğim aylar Haziran,Temmuz,Ağustos ve Eylül ayıdır..

Nedeni Odessa şehri yazın çok güzel deniz plajlarıyla, diskolarıyla tatilin tam adresi.. Ama kışın şehirde ilginizi çekicek bir kaç tarihi binadan başka hiç bir şey yoktur..

Ukrayna’nın Kiev şehri – genelde yazın tercih edilen şehirler arasında olsa da kışın gittiğinizde yine eğlenicek bir yerler bulucaksınız. Yani bu şehir 12 ay tercih edilecekler arasında..

Ukrayna’nın Lviv (Lvov) şehri – Ben bu şehri Ukrayna’nın kültür başkenti adlandırıyorum. Lviv şehrinde gezilecek,görülecek tarihi yerler o kadar çok varki,insan sokaklarda dolaşmaya doyamıyor. Yani şehir bildiğiniz tarih kokuyor. Yazın ayrı kışın ayrı güzel bu şehir.. Ama gece hayatı için bu şehire gitmeyi planlıyorsanız kesinlikle önereceğim en son şehir Lviv..

Ukraynanın Kherson şehri – Kherson şehrine kesinlike yazın gidin,kışın ilginizi çekicek pek fazla bir şey yok..

Ukraynanın Kharkiv şehri – Kharkiv şehrinin insanı kendine çeken garip bir sihirli havası var. Her taraf ağaç her taraf oksigen)). Kharkiv’e  gece hayatı ve tarihi kültür turu yapmak isteğenler istediklerini bula bilir. Ama ben buraya gece hayatının yeni başkenti diyorum)

Bu şehir de 12 ay tercih edilenler arasında.. Ama kışın gece clubleri full dolu oluyor öğrenci kenti olduğundan dolayı…

Her kese  iyi tatiller.

Ukrayna da en iyi ve en güvenilir rehberlere ulaşmak için;

+380992549002

+380634691646 whatsapp,viber